Září 2012

Háčkované vánoční zvonečky 2

22. září 2012 v 11:43 háčkování, pletení
Když už jsem se dala do háčkování andělíčků, tak jsem ještě udělala nějaké ty zvonečky na vánoční stromeček. A protože je ještě brzy, uložím je do krabice, kde si počkají do Vánoc. A zatím si pohraju ještě s jedněmi modrými šatičkami na panenku :-)
Je teprve začátek podzimu, chtělo by to spíš nějakou podzimní dekoraci, ale zatím mne nic nenapadá, tak uvidíme. Přeji všem, co zavítají na můj blog krásný podzim :-)
Háčkovaní andělíčkové

14. září 2012 v 20:00 háčkování, pletení
Letos jsem s háčkováním andělíčků začala brzy :-)Červené šatičky na panenku

13. září 2012 v 15:13 háčkování, pletení
Chtěla jsem uháčkovat šatičky ve všech barvách, tedy ještě mi chybí oranžové, modré a fialové. Ale nevím, kdy je uháčkuju. S prvním nádechem podzimu se většinou začínám těšit na Vánoce a tak jsem se pustila do háčkování malých andělíčků. Tak si teď dám od šatiček maličkou pauzu a příště sem dám malé andělíčky na vánoční stromeček :-)

Tak tedy ještě červené šatičky :-)


Bleděmodré svatební šatičky na měsíc září

2. září 2012 v 16:21 háčkování, pletení
Tak jsem ty bleděmodré šatičky jakž takž stihla do začátku září. Tyto šatičky jsem původně měla vyjímečně v plánu uháčkovat celé v modré barvě. Je to paradox, nestalo se tak z jednoho důvodu. Koupila jsem si v obchodě čtyři klubíčka perlovky bleděmodré barvy. Jenže jedno klubíčko bylo zřejmě z jiné várky a mělo mírně jiný, jakoby nazelenalý odstín. Jen tak mírně, že jsem si toho v tom umělém osvětlení u pokladny nevšimla. Až doma za denního světla, když jsem balíček rozbalila mi bylo hned jasné, že to jedno klubíčko použít nemůžu. Tak jsem začala místama přidávat bílou barvu. Stejně jsem na živůtek musela nakonec použít bleděmodrou sněhurku v přiměřeně stejném odstínu sukýnky. Jen příze je trochu na živůtek silnější. Takže tyto šatičky mé oblíbené bleděmodré barvy jsou ze směsi tří bavlnek :-)