Srpen 2012

Svatební šatičky se zelenou sukýnkou

16. srpna 2012 v 15:09 háčkování, pletení
Musím tu napsat, proč svatební šatičky a proč tedy zelená sukýnka. Zajímám se tak trochu o numerologii a o čakry. A momentálně se nacházím v tomto měsíci srpnu v osobním měsíci číslo 4. a ten je spojen se čtvrtou srdeční čakrou, které je přiřazena zelená barva. Před měsícem jsem byla v osobním měsíci číslo 3, tedy to znamená, že mým něco jako úkolem bylo zabývat se třetí čakrou, které je přiřazena barva žlutá. Proto ta sukýnka žluté barvy :-) Ne, že by to bylo nějak moc důležité, ale prostě jsem si měla chuť takto pohrát s barvami, podle čaker a osobních měsíců. A protože nic při háčkování není tedy alspoň podle mne tak hezké, žádná barva tolik nevynikne, jako čistá sněhově bílá, proto jsem nedělala šatičky nikdy celé z jedné barvy, ale vždy jsem přidala bílou. A moc mě to nutilo naaranžovat to alspoň na fotce trochou sněhově bílých krajek, aby panenka alspoň trochu vypadala jako nevěsta :-)
Tak tady mám něco jako svatební šatičky se zelenou sukýnkou a snad se mi v příštím měsíci podaří uháčkovat světle modrou, uvidím :-)


¨Svatební šatičky s červeným lemem

5. srpna 2012 v 11:29 háčkování, pletení

Ono není tak těžký uháčkovat šatičky s několika volánky. Těžké je potom ty šatičky naškrobit. Tak tady jsem si zas uvědomila, jak velmi šikovná a trpělivá musí být Zdiška, kdykoliv háčkuje své krásné svatební šatičky na panenky. A to jsem zdaleka nedělala tak náročný vzor. Ale o ten by snad ani tak nešlo. Nejhorší a nejtěžší bylo pro mne to škrobení, při kterém jsem si během posledních tří dnů říkala, že to vzdávám. Pak jsem si to rozmyslela a dávám sem tedy tyto šatičky. A snad někdy příště, někdy v budoucnu se mi podaří to pravidelný škrobení volánků zvládnout :-)
A takto jsem si panenku zas vystavila na prádelníku v obýváku. Na nějakou dobu nahradí předchozí panenku v žluté sukýnce. Doma jí mám sněhově bílou, na fotkách mám šedavý stín, ale s tím už asi nic neudělám :-)