Leden 2012

Háčkovaná velikonoční vajíčka

31. ledna 2012 v 9:56 ostatní
Děvčata, pokud je tu pod článkem nevidíte, pak vidíte dobře. Udělala jsem jich celkem třináct a nejen že mi chytly po cukerném roztoku divnou flekatou barvu, ale ještě ke všemu se mi tentokrát tak vehementně přilepily ke skořápce, že skořápku nemůžu a nemůžu z háčkovaného vajíčka vydolovat. Tak se tu snažím a snažím...a říkám si, proč já to vlastně dělám :-) Tak jsem to odložila na později, snad se mi podaří ta skořápka z vajíček dostat později. A jestli ne, tak na ně šlápnu a budu mít od nich pokoj. A na velikonoce si jich pár jen obarvím :-) Tak vám šikulkám přeju hezký den :-)

Cukerný roztok jsem dala na jedno deci vody 4 lžíce.

Jednoduchý háčkovaný košíček

14. ledna 2012 v 14:38 háčkování, pletení
Tak ty vánoční svátky rychle utekly. A začala jsem myslet na Velikonoce. Napadlo mě uháčkovat tento jednoduchý košíček, že si do něj dám velikonoční vajíčka. Jenže Velikonoce jsou ještě daleko. Takže jsem si do košíčku zatím dala jednu kytičku, aby nebyl tak prázdnej. Zatím mě nenapadá nic novýho, co bych mohla uháčkovat. Zato bych nutně potřebovala pletenej teplej svetr na procházky. Tak se asi dám do pletení svetru. Ten tu ale ukazovat nebudu. Pletu jen hladce, aby byl svetřík co nejdřív hotovej a aby byl hlavně teplej, když jdu u nás na kopci mezi poli na procházku, kde vítr pořádně fouká.Iva Janžurová - Den se modrá

2. ledna 2012 v 17:56 písničky
Taky jste se o svátcích dívali na pohádky? Já jen na některé. Přesto se mi moc líbila písnička z pohádky " Ať přiletí čáp královno ". Doufám, že se vám bude písnička líbit stejně jako mně :-)